Nasz służba zdrowia pozostawia wiele do życzenia. Długie terminy oczekiwania, lekarze, którzy przyjmują pacjentów nawet na nich nie zerkając lub tacy, którym się wydaje, że matka może jakimś magicznym zaklęciem sprawić, że wystraszone dziecko przestanie płakać i będzie zwyczajnie cicho. No cóż – różnych mamy lekarzy i tak samo różnych pediatrów.Wiadomo, że wszyscy w pierwszej kolejności korzystamy z usług NFZ, ale wiele razy byłam już sama w tej niekomfortowej sytuacji, że stan dzieci się pogarszał, a dostępnego lekarza brak.

 

Najlepsze jest to, że kiedy ja w firmie idę na urlop, to muszę wyznaczyć swojego zastępcę i przekazać mu najważniejsze kwestie, które oczekują jeszcze na realizację lub informacje zwrotne. Każdy pracownik będący na urlopie winien mieć swojego zastępcę. Natomiast kiedy dzwonię do ośrodka, by umówić się na wizytę, słyszę w słuchawce, że “lekarza nie ma, bo jest na urlopie i będzie dopiero za tydzień, czy chce Pani zarejestrować dziecko za tydzień?”. No zazwyczaj nie, bo dziecko jest chore teraz i mam pracę, nie zawsze mam możliwość z kimś je zostawić lub stan zdrowia jest na tyle krytyczny, że chcę by osłuchał je lekarz.

I co dalej?

Niestety ale w tej sytuacji żadnej sugestii oprócz – “to w razie konieczności proszę pojechać na Witosa” nie ma. Natomiast na “szpital na Witosa” chyba nie ja jedna reaguję alergicznie, bo większości z nas kojarzy się z on z godzinami spędzonymi na korytarzu w poczekalni pełnej ludzi, gdzie nikt nic nie wie i nikt nikogo o niczym nie informuje. Nie oszukujmy się, ale z chorym dzieckiem to żadna przyjemność.

Sama znalazłam się kiedyś w bardzo krytycznej sytuacji, gdzie kaszel jak to kaszel – leczyliśmy go domowymi sposobami, a potem miałam cały dzień załatwiania papierologii przed powrotem do pracy po wychowawczym i kiedy wróciłam późnym popołudniem do domu, moje dziecko leżało już plackiem. Jak się później okazało, było to już bardzo mocne zapalenie oskrzeli – w zasadzie było to pierwszy raz i od tego czasu jestem ostrożniejsza z kaszlem, ale wtedy wielkim ratunkiem okazał się jeden lekarz, którego mogę Wam polecić od serca:

 

Lekarz pełen empatii

Kolejewski Józef
lek. chorób dziecięcych
Opole, Witolda Wojtkiewicza 2
Tel. 77 454 05 38

Godziny otwarcia gabinetu 17-19, więc dla pracujących rodziców, którzy nie mają innej możliwości wizyty opcja optymalna. Ale nie tylko! Powiem Wam, że to jest Pan w podeszłym wieku i jego gabinet nie należy może do najnowszych, a mimo to poleciłabym go każdej matce z dzieckiem. To lekarz z powołania, pierwszy który w porównaniu do wielu innych nie robił mi matce żadnych wyrzutów i pierwszy przy którym dziecko nie płakało, bo potrafił bardzo sprytnie odwrócić uwagę dziecka od istoty rzeczy – czyli samego badania. Coś, czego wielu obecnym pediatrom brakuje. Jedyny i powszechny jak na lekarza minus – trudno rozczytać jego bazgroły.

Drugim lekarzem, który najczęściej podawany był w ankiecie na Instagramie (tutaj znajdziecie moje konto) był:

Aktualizacja 18.10.2021: z Waszych opinii wynika, że lekarz ze względu na swój podeszły wiek, przyjmuje już tylko swoich stałych pacjentów.

Lekarz skuteczny, ale surowy

Janusz SEBASTIAN
Lekarz chorób dziecięcych

ul. Opolska 2a
46-034 Domaradzka Kuźnia

email : jseb@mp.pl
www.doktorsebastian.pl

Wielu z Was pisało, że jest dobrym pediatrą, stawia trafne diagnozy i skutecznie leczy. Sama też byłam kiedyś u niego z wizytą i mogę to tylko potwierdzić.  Jest na pewno profesjonalistą w swoim fachu, ale uwaga – żeby Was to nie zraziło, podejścia do dzieci według mojej matczynej opinii zbytniego nie ma. Jest typem lekarza bardziej oschłego i surowego jeżeli chodzi o samo podejście do pacjenta, ale to absolutnie nie wyklucza faktu, że jest dobrym lekarzem i wiele osób w moim otoczeniu korzysta z jego usług.

Aktualizacja 18.10.2021: wielu z Was określa go jako lekarza z ogromnym doświadczeniem, konkretny, nie pchającego dzieciom antybiotyku na siłę!

Lekarz – podobno najlepszy z wielu

Podobno, bo sama u niego z wizytą jeszcze nie byłam, ale jest kolejnym lekarzem, którego wielu z moich czytelników poleca:

Pawłowicz Jarosław
lek. med. spec. chorób płuc dzieci
ul. Łubniańska
46-024 Brynica

Tel. 609 508 821

Wizyty przebiegają profesjonalnie, z dużym skupieniem na pacjencie, dobre podejście do dzieci i trafne diagnozy, sympatyczny, jeden z najlepszych – to większość Waszych opinii.

Aktualizacja 22.10.2021: pozytywne opinie w necie zostały przez Was potwierdzone w 100%!

 

Pozostali, którzy mają dobre opinie

Czyli tacy, którzy mają wiele pozytywnych opinii na Google, a także zostali nadmienienie przez moich czytelników:

Płonka Jacek
dr nauk med. spec. chorób dziecięcych
Wandy 5
45-711 Opole
Tel. 601 514 225

Określany jako lekarz z ogromnym sercem, który uwielbia dzieci, kompetentny, a jego podejście do małego pacjenta na najwyższym poziomie. Dla osób z Opola świadczy usługi wizyt domowych, kiedy tylko to możliwe – nawet w weekendy!

Aktualizacja 18.10.2021: pozytywne opinie w necie zostały przez Was potwierdzone!

 

Kurzyca Zbigniew
lek. med. Spec. pediatra, alergolog
Walerego Wróblewskiego 38
46-020 Opole
Tel. 77 474 68 54

Chwalony przede wszystkim za ogromną wiedzę, dobre podejście do dzieci, wysoką kulturę i jakość prowadzonego leczenia.

 

Aktualizacja 22.10.2021:

 

Malwina Chmielewska-Lellek
lek. med.  pediatra
ul. Juliana Tuwima 7
45-551 Opole
malwina-chmielewska@wp.pl

Z racji, że nr telefonu nie jest podany w żadnym oficjalnym źródle, nie mam niestety prawa go tu udostępniać.

Wedle Waszych opinii na mediach społecznościowych, lekarka, którą na pewno warto tu nadmienić – kompetentna, z dobrym podejściem do dzieci i trafnymi diagnozami.

 

Popiołek Renata
Specjalista chirurgii dziecięcej
Kłodzka 2
46-020 Opole
Tel. 602 496 331

Określana jako ciepła i miła osoba, ze świetnym podejściem do dzieci.

 

Kazimierz Karpowicz
lek. med.  pediatra
Wróblewskiego 46
45-759 Opole
Tel. 602 373 745

Najczęściej pojawiające się opinie – dokładny, cierpliwy, miły, lubiany przez dzieci.

 

Artur Żerkowski
lek. med.  pediatra
Dambonia 171
45-861 Opole
Tel. 77 887 21 21

Najczęściej pojawiające się opinie  – lekarz z wszechstronną wiedzą, intuicją i dobrym podejściem do dzieci.

 

Wierzbicki Mariusz
lek. med. spec. neurologii dziecięcej i pediatra
ul. Dębowa 5
45-401 Opole
(przyjmuje także w Ozimku, ul. Księdza Kałuży 17)
Tel. 602 18 08 72

Najczęściej pojawiające się opinie  – kompetentny, rzeczowy, cierpliwy, niestety wiele osób w necie skarży się na osobę rejestrującą wizyty, umawiając się na wizytę pozostaje nam mieć skromną nadzieję, że owa osoba już tam nie pracuje…

 

Pogorzelski Jan
lek. med. spec. pediatra
ul. Waryńskiego 30
45-047, Opole

Tel. 77 44 12 092

Kompetentny, rzeczowy.

 

Nie przyjmuję skarg i zażaleń.

Mówiąc pół żartem, pół serio – nie gwarantuję Wam, ze jakiś lekarz z tej listy będzie Wam odpowiadał, ale sama kiedyś w popłochu szukałam dobrego lekarza, bo wizja Witosa mnie przerażała. No a wiecie jak to jest – kiedy jest presja przestajemy logicznie myśleć i trzeźwo patrzeć na wszystko, co sugeruje nam Doktor Google. Dlatego stworzyłam tę awaryjną listę – i dla Was i dla samej siebie, by mieć ją pod ręką w razie potrzeby.

Lekarzy przedstawiłam Wam w takiej kolejności, w jakiej ja sama wybierałabym wizytę. Nie zawsze dany lekarz jest dostępny, nawet ten prywatny – albo ze względów urlopowych albo nadmiaru pacjentów, dlatego warto mieć ich kilku w zanadrzu.

I nie gwarantuję Wam, że traficie na dobry dzień danego pediatry. Możecie trafić na zły dzień tego człowieka i przylepić mu łatkę “kiepski lekarz”, co nie zawsze jest zgodne z prawdą, dlatego warto odnieść się do opinii  kogoś, kto był już z wizytą.

 

Mam nadzieję, że lista Wam się przyda, ale obyście musieli
jak najrzadziej z niej korzystać .

 

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *