Ta myśl pojawia się też bardzo często w Twojej głowie, być może nawet nieświadomie, ale się pojawia. A w związku z nią trzeba zadać sobie jedno jakże ważne pytanie: czy ja mam realny wpływ na to, co pomyślą o mnie inni ludzie? No nie. Ty masz wpływ tylko i wyłącznie na swoje zachowanie i swój sposób myślenia. Niby to oczywiste, a jednak większość z nas przejmuje się opinią innych. Żyjemy w kulturze spełnienia oczekiwań innych i to co pomyślą inni, jest często bardziej istotne niż to, co czujemy my sami, bo odwykliśmy od patrzenia w głąb siebie.

 

Czy ludzie myślą o mnie dobrze, czy myślą o mnie źle – to nie ma to dla mnie absolutnie żadnego znaczenia. Bo co to zmieni? Ich opinia nie wnosi do mojego życia kompletnie nic. Większość z nich oceni mnie tylko po okładce, nie znając mojej prawdziwej historii. Nigdy jej nie poznają, bo ona jest dostępna tylko dla wybranych.

Nie chcę, by moja wartość jako człowieka bazowała na opinii innych. Ciągle jesteśmy poddawani w dzisiejszym świecie ocenie. Dla jednych będę za chuda i za niska, dla innych za bardzo cicha i skromna, niektórym nie będzie odpowiadał mój styl ubierania się, a innym to, jakim jestem człowiekiem. Ale czy to znaczy, że ja sama mam się zmieniać?

 

Ja nie żyję na tym świecie po to, by spełniać oczekiwania innych.

Bo ile ludzi na tym świecie, tyle też różnych opinii na mój temat, a skoro moi rodzice podarowali mi coś tak cennego jak życie, to nie chciałabym go zmarnować na spełnianie czyiś oczekiwań. Każdy z nas ma swoje zalety, ale ma też swoje wady. Każdy z nas jest względnie dobrym człowiekiem, ale popełnia też błędy. Każdy z nas stąpa twardo po ziemi, ale miewa też chwile zwątpienia. Każdy z nas bywa szczęśliwy, ale to nie wyklucza momentów wypełnionych smutkiem i łzami. Każdy z nas ma swoje słabe i mocne strony.

Bez względu na to, co pomyślą ludzie pamiętaj, że złe decyzje, nieosiągnięte cele, kiepskie wybory, osobiste pomyłki, czy życiowe porażki – jak bardzo bolesne i trudne by nie były, to cenne lekcje, które kształtują Ciebie jako człowieka, które sprawiają, że mimo upadku stajesz się silniejszy. Najważniejsze byśmy my sami rozumieli siebie i przemierzali drogę życia wedle naszego uznania, a nie opinii innych.

 

Jesteśmy ludźmi i to nas wyróżnia. Czujemy i odbieramy świat każdy z nas na swój jedyny i niepowtarzalny sposób.

Dlaczego więc tak rzadko to doceniamy? Dlaczego wiąż boimy się tego, co pomyślą inni? Dlaczego tak często w siebie wątpimy? I dlaczego wciąż osądzamy innych, nie znając ich prawdziwej historii?

To pytania, na które musicie udzielić sobie odpowiedzi sami…

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *